Nowa akcja „Plac Na Glanc”

Uwaga członkowie Rad Osiedla. Za naszym pośrednictwem Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów  ogłasza międzynarodowy konkurs, dzięki któremu mieszkańcy wraz z młodymi architektami i projektantami pochodzącymi z 40 krajów będą mogli  unowocześnić i odnowić swe podwórka.

Katowice będą w lipcu i sierpniu miejscem, gdzie rozegra się MEDS, czyli Meeting of Design Students (Spotkanie Studentów Projektowania). MEDS  to międzynarodowa inicjatywa studencka mająca na celu promocję designu, projektowania, architektury i kultury.

Co roku w jednym wybranym regionie świata organizowane są międzynarodowe warsztaty, w których bierze udział 200 młodych projektantów z 40 krajów. Katowice wygrały konkurencję m.in. z Hiszpanią i Maltą.

Projektanci wybiorą  4 katowickie podwórka i we współpracy z mieszkańcami wprowadzą na nie nowoczesne udoskonalenia ułatwiające i ulepszające życie na tym osiedlu.

Warsztaty rozpoczną się 21 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Organizatorzy pokrywają koszty warsztatów i interwencji na podwórkach.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 16 lutego 2020 roku przesłać zgłoszenie wraz z zamieszczonymi poniżej dokumentami na adres:katarzyna.wiaderny@miasto ogrodow.eu Dodatkowych informacji w tej sprawie udziela w imieniu organizatorów Mateusz Zegan: mateusz.zegan@miastoogrodow.eu, tel: 668 44 40 70