Harcerze pomogą seniorom ze Spółdzielni Górnik

Harcerze z katowickiego Hufca ZHP zaoferowali pomoc ludziom starszym,samotnym i niepełnosprawnym ze Spółdzielni Górnik, którzy z powodu epidemii utknęli w swoich mieszkaniach.Niestety otrzymaliśmy też kilka informacji o oszustach, którzy w ten sposób chcą wejść do mieszkań. Prosimy zatem o ostrożność.

Ponieważ wielu mieszkańców Spółdzielni Górnik to właśnie osoby w starszym wieku -najbardziej narażone na choroby COVID -19, wywołanej koronawirusem- harcerska pomoc może okazać się niezbędna, a nawet ratująca życie.

Codziennie mobilne patrole harcerskie rozmieszczone we wszystkich sześciu dzielnicach Katowic, gdzie znajdują się osiedla Spółdzielni Górnik, czekają na informację o osobach potrzebujących ich pomocy. Ponieważ nie wszyscy z nich mają dostęp do strony internetowej, najlepszy kontakt, z gotowymi do pomocy harcerzami, jest poprzez informacje sąsiedzkie dostarczone telefonicznie kierownikom administracji.

Po wcześniejszym umówieniu harcerze zrobią podstawowe zakupy, wyprowadzą na spacer zwierzęta czy wykupią leki. Harcerze , którzy podejmują się tej służby muszą być pełnoletni i nie wykazywać żadnych objawów chorobowych. Dostarczone przez nich produkty będą w jednorazowych opakowaniach i tak dowiezione aby uniknąć kontaktu osobistego.

Koordynatorem akcji pomocy harcerskiej jest komendantka Hufca Katowice Małgorzata Dudek tel 794 302132 adres mailowy: malgorzata.dudek@zhp.net.pl

Informacje znajdują się także na profilu Facebooka: hufiec zhp Katowice oraz na stronie internetowej Komendy Śląskiej Chorągwi ZHP: covid@slaska.zhp.pl

Jednocześnie informujemy, że służby Spółdzielni nie wchodzą do mieszkań, w celu dezynfekcji. Harcerze i inne osoby, które przychodzą z pomocą osobom starszym działają tylko na zlecenie tych osób, a nie z własnej inicjatywy. Zatem każda próba ingerencji w Państwa prywatność wymaga szczególnej ostrożności, gdyż może wynikać ze złych zamiarów.

foto: ZHP