Nowe elektroniczne Biuro Obsługi Mieszkańca

Aplikacja ułatwi komunikację w Spółdzielni.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Górnik” uruchomiła nową wersję systemu elektronicznego Biura Obsługi Mieszkańca (EBOM) umożliwiającego sprawdzanie finansów swojego mieszkania poprzez stronę internetową lub aplikację w telefonie z dowolnego miejsca na świecie. Można też  nadal  za jego pomocą  kontaktować się ze Spółdzielnią.

Aplikacja służy przede wszystkim do kontrolowania podstawowych informacji związanych z opłatami za mieszkanie. Za pomocą EBOM-u można przeglądać informacje dotyczące m.in.aktualnego salda na koncie lokalu, danych dotyczące opłat, rozliczeń, ostatnich wpłat zaksięgowanych na koncie, ogłoszeń spółdzielczych itp.

Dzięki tej aplikacji w nieodległej przyszłości będzie również możliwość zgłoszenia  informacji o awariach, nieprawidłowościach obserwowanych na osiedlach. Dane administracji  będą aktualizowane natychmiastowo, a awaria będzie od razu widoczna na ekranach komputerów ludzi za to odpowiedzialnych. Dzięki tym informacjom odpowiednie służby techniczne Spółdzielni będą działać szybciej i skutecznej. Z kolei zgłaszający problem będzie mógł na swoim koncie obserwować na bieżąco co dzieje się ze zgłoszoną do Spółdzielni sprawą, a nawet- kto się nią zajmuje.

Ponieważ aplikacja jest bardzo prosta w użytkowaniu łatwo skorzystać z niej może każdy posiadacz komputera lub telefonu z aplikacją Androida.

Założenie oraz prowadzenie konta Elektronicznego Biura Obsługi Mieszkańca jest całkowicie bezpłatne i można z niego zrezygnować w każdej chwili. Przy logowaniu po raz pierwszy istnieje możliwość wygenerowania indywidualnego hasła używając za pierwszym razem telekodu, który jest znany mieszkańcom. Był on bowiem wielokrotnie umiejscowiony na pismach Spółdzielni dot. m.in. opłat. Można też zadzwonić do Spółdzielni.

Osoby, które chcą po raz pierwszy skorzystać z tej formy elektronicznej komunikacji muszą skontaktować się z administratorem systemu, od którego, po podaniu telekodu, otrzymają informacje o haśle i symbolu. Są one niezbędne do pierwszego logowania. Następnie będzie można zmienić hasło na sobie tylko znane.