Komunikat dla Mieszkańców bloku przy ulicy Mikołowskiej 129

Docierają do Spółdzielni informacje od mieszkańców bloku przy ulicy Mikołowskiej 129 zaniepokojonych trudnościami normalnego życia podczas prowadzonych prac remontowych związanych z kompleksową termomodernizacją.

Stan  techniczny tego budynku wymagał szybkiego remontu i stąd wiele niedogodności związanych z prowadzonymi pracami  polegającymi na wycinaniu balustrad, skuwaniu tynków itp. Aby uniknąć zagrożenia zarysowaniem lub uszkodzeniem szyb wykonawca osłonił okna i drzwi balkonowe specjalnymi płytami. Ten stan potrwać ma do końca maja, po czym sukcesywnie okna zostaną odsłaniane. 

W kolejnym etapie remontu, polegającym na wykonaniu hydroizolacji, wylewek i ułożeniu płytek, okna zabezpieczone będą  już tylko folią ochronną, ale płyty w drzwiach balkonowych, ze względów bezpieczeństwa, muszą jeszcze pozostać. Będzie już jednak można otwierać okna.

W tym czasie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci , a najlepiej zdemontować wewnętrzne klamek tak, by nie mogły samodzielnie otworzyć okien.

Zgodnie z harmonogramem montaż balustrad balkonowych zajmie wykonawcy dwa miesiące.

Zdając sobie sprawę z trudności i kłopotów jakie Państwo przeżywacie, prosimy j o wyrozumiałość i  wzajemną, sąsiedzką pomoc oraz zwrócenie zwłaszcza uwagi na osoby starsze, które tego rodzaju trudności mogą przeżywać szczególnie dotkliwie.

Zapewniamy, że względu na kompleksowość prowadzonych prac ale  przede wszystkim ze względu na Państwa trudne warunki życia, termomodernizacja tego bloku znajduje się pod specjalnym nadzorem służb technicznych Spółdzielni tak, by okres jej trwania skrócić do minimum.

Ukończona termomodernizacja to nie tylko wygodna, estetyka i poprawa komfortu. To także będą wymierne dla Państwa korzyści w mniejszych rachunkach za  zużyte do ogrzania mieszkań ciepło lub energię elektryczną.