Ani chwili nudy na półkoloniach dla dzieci z Kokocińca

Mimo różnych przeciwności związanych m.in. z pandemią udało się! W sierpniu dzieci z osiedla Kokociniec nie będą musiały nudzić się w domach. Podobnie może być też na innych naszych osiedlach pod warunkiem, że Rady Osiedlowe znajdą wystarczająca liczbę chętnych do wspólnego spędzenia ostatniego miesiąca wakacji.

Na razie jednak tylko Rada Osiedla Kokociniec, wspólnie z Zarządem Spółdzielni Górnik oraz katowicką Fundacją Index dla Przyszłości, organizują pólkolonie w siedzibie VII Liceum przy ul Panewnickiej 13.

Przewidziano dwa turnusy w terminach:

10-14 sierpnia 2020 roku lub 17-21 sierpnia 2020 roku.

Pewne jest,że w tym czasie przez 9 godzin -od 8. do 17. nikt nie będzie się nudził. Bo też atrakcji będzie sporo. Przewidziano m.in. wycieczkę survivalową, wyjścia do lasu, na plac zabaw,zajęcia sportowe na sali gimnastycznej,wyjście do ZOO lub do skansenu, Akuku- mini zoo i warsztaty z rękodzieła. Poza tym tradycyjne zajęcia świetlicowe; gry i zabawy, planszówki oraz turnieje sportowe.

Całkowity koszt półkolonii wynosi 425 zł/os. Dofinansowanie dla dzieci członków Spółdzielni to 250,00 zł/dziecko. Dzieci mieszkańców osiedla, nie będących członkami Spółdzielni obowiązuje całkowity koszt .

Ważne jest aby zapisać dziecko i dokonać wpłaty jak najszybciej bo liczba miejsc jest ograniczona. Na pierwszy turnus zapisy przyjmowane są do 3 sierpnia, a na drugie do 10 sierpnia 2020.

foto: frepick.com