Osiedle „Słoneczna” – dobre miejsce do spędzenia jakiejś części życia

Większość Mieszkańców, ulicy Słonecznej, Ściegiennego, Akacjowej, Złotej – Sportowej, Dębowej, czy
ul. Widok – Dobra twierdzą: perfekcyjne miejsce nawet na przeżycie całego życia.

Nasi Mieszkańcy argumentują swój wybór idealną lokalizacją – bliskością ośrodków kulturalnych takich jak NOSPR, Spodek, Centrum Kultury, Wesołe Miasteczko, ZOO, i. t. d.

Często w naszych rozmowach mówią mi, że to idealne miejsca bo pod ręką mają wszystko,co potrzeba. Przedszkola, szkoły, place zabaw, siłownie, kina, dużo zieleni i dużo przestrzeni. Możemy zrobić zakupy w Centrum Silesia, które jest nieopodal lub tuż za rogiem w małym sklepiku osiedlowym gdzie pani sprzedawczyni zna wszystkich i ją wszyscy znają – do wyboru wg. potrzeb, dodają nigdy bym się stąd nie wyprowadzili- twierdzą.

Większość naszych Mieszkańców docenia również sprawne zarządzanie przez Spółdzielnię, efektem czego jest sfinalizowana regulacja gruntów, bieżąca termomodernizacja, naprawa kapitalna dachów, malowanie klatek, naprawa chodników, pielęgnacja zieleni, Wymiana wind, drzwi wejściowych do budynków, sukcesywne usuwanie barier architektonicznych, wymiana włazów dachowych, wymiana lamp, zaworów równoważących
w wieżowcach, nowoczesne domofony czy wymiana kanalizacji to tylko część prac remontowych prowadzonych
na osiedlu „Słoneczna”. Znów odwołam się, do tych mieszkańców, którzy zatrzymują mnie na ulicy i z duma mówią:Tu się po prostu dobrze żyje. To chyba najlepsze podziękowanie dla nas za to co robimy dla wspólnego dobra.

Nasi Mieszkańcy zauważają pozytywne zmiany. Zdajemy sobie sprawę, że wiele jeszcze trzeba włożyć wysiłku i pracy, środków finansowych aby wszyscy na naszym osiedlu czuli się po prostu fajnie, mogli się realizować i współtworzyć nowe projekty dzięki którym nasze osiedle będzie coraz piękniejsze.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za zgłaszanie swoich projektów, pomysłów propozycji. Zapraszamy do współpracy.

W związku z ogłoszeniem przez Spółdzielnię konkursu na najbardziej ukwiecony balkon teren wokół nieruchomości proszę o zgłaszanie do Administracji swoich pięknych ozdobionych kwiatami balkonów, oraz przydomowych ogródków. Chętnie pomogę w ich sfotografowaniu i dosłaniu na konkurs do Spółdzielni.

Adres konkursu i jego regulaminu: https://smgornik.katowice.pl/pl4-cp/?p=11204

A ponieważ mamy jeszcze ponad dwa miesiące lata, naszym mieszkańcom życzymy dużo zdrowia, spokoju i miłych wakacji.

Beata Kołosionek

kierownik administracji „Słoneczna”