Kino plenerowe na Osiedlu Załęże

Komplet widzów z Osiedla Załęże zgromadził pokaz kina plenerowego zorganizowany 7 sierpnia na osiedlowym placu Janasa i Ondraszka przez Urząd Miasta Katowice oraz społeczników z Jednostki Pomocniczej nr 7 w ramach projektu „Centrum Społecznościowe Nasze Załęże-I Etap”.


W głosowaniu internetowym mieszkańcy wybrali film pt.Dzikie historie. To, nominowany do Oskara, najpopularniejszy film w historii argentyńskiej kinematografii opowiadający historie sześciu przypadkowych spokojnych ludzi, którzy w pewnych okolicznościach tracą nerwy, a wtedy film zamienia się w horror.


Dla widzów przygotowano leżaki, napoje i poczęstunek. Była to fantastyczna okazja do spotkania swych sąsiadów w zupełnie innych okolicznościach i rolach niż na co dzień.
W Katowicach w tym roku pokazy kina plenerowego urządzono już po raz kolejny. W czerwcu i lipcu cotygodniowe kino „pod chmurką” działało w okolicach Spodka oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego i również cieszyło się olbrzymią popularnością.


Na Załężu, być może ta forma sąsiedzkiego, oglądania filmów stanie się tradycją, bo już zapowiedziano kolejny seans na 21 sierpnia.Tym razem będzie to francuski film -również wybrany w głosowaniu przez mieszkańców- pt: Tajemnice Raola Taburina opowiadający historię eksperta od naprawiania rowerów, który nie potrafił na nich jeździć.


tekst, zdjęcia: Jerzy Wydra – sekretarz RO Załęże