Liczy się każdy gest

Od kilku lat mieszkańcy naszej Spółdzielni wspierają jedną z najaktywniejszych w kraju, pomagającą chorym dzieciom, Fundację „Szlachetny Gest”. Dzięki m.in. wpłatom naszych członków zebrano niedawno pieniądze na sfinansowanie zakupu protez oczu dla dziewczynki, która urodziła się bez gałek ocznych.
Teraz ponownie fundacja zwróciła się do nas o wsparcie 3 -letniego Alanka, który protezy oczu musi mieć wymieniane co trzy miesiące. Bez nich nie może żyć, ponieważ powoduje to niebezpieczny ucisk mózgu i deformacje twarzy. Jedyną szansą, by chłopczyk rozwijał się bez cierpienia to kolejne kosztowne protezy oczu, które muszą być wykonane w klinice w Kassel w Niemczech . Dostępne w Polsce protezy, jego organizm niestety nie toleruje.


Chłopiec nie widzi i niedosłyszy, a mimo to jest dzielnym dzieckiem. Jego całe dzieciństwo to szpitale, terapie i konsultacje medyczne. Rodzice robią wszystko co w ich mocy, aby zmniejszyć jego ból, trud i cierpienie, niestety miesięczne koszty wydawane na leczenie są dużo większe, niż ich możliwości finansowe.
Dzięki charytatywnym akcjom udało się już działaczom Fundacji „Szlachetny Gest” zebrać ponad 2 miliony złotych ale potrzeba jeszcze półtora miliona.


Fundacja „Szlachetny Gest „chce być kołem ratunkowym dla dzieci, które z różnych powodów, potrzebują wsparcia w walce o swoje zdrowie. Naszym podopiecznym- jak piszą na swojej stronie internetowej- niesiemy pomoc duchową i materialną. Wspieramy zarówno najmłodszych, jak również ich rodziny. Zbieramy fundusze na specjalistyczne operacje, zabiegi, leczenie, rehabilitację oraz leki.


Tym co różni Fundację „Szlachetny Gest” od wielu innych tego typu organizacji jest m.in. to, że fundacja nie wypłaca gotówki podopiecznym, tylko rozlicza faktycznie poniesione koszty związane z leczeniem. Dzięki temu Darczyńcy mają gwarancję, że środki przez nich przekazane pomogły i zostały wykorzystane zgodnie z celem zbiórki. Można poznać szczegóły dotyczącej zbiórki lub pomóc w inny sposób.W tym celu należy skontaktować się z organizatorami pomocy.

email:https://szlachetnygest.pl/alanm lub telefonicznie 22 398 80 85.
Podajemy też poniżej numery kont fundacji „Szlachetny Gest”, która potrzebuje teraz środków na ratowanie małego Alana.
ING Bank Śląski
nr konta: 69 1050 1142 1000 0090 3107 2706
Tytuł płatności: POMAGAM/FSG/ALM10


Fundacja ” Szlachetny Gest” ma siedzibę w Warszawie przy ul.Al. Jerozolimskie 125/127 Lokal 201D. tel. 22 398 80 85,e-mail: fundacja@szlachetnygest.pl. Jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego :Rejestru Stowarzyszeń i innych Organizacji Społecznych i Zawodowych pod numerem:KRS 0000640996, NIP 7831748360,Regon 365598782.

Żródło: materiały Fundacji „Szlachetny Gest: https://szlachetnygest.pl/alanm