Letnie kino na Rolnej – pomysł na zainteresowanie sąsiada.

Mieszkańcy osiedla Rolna znaleźli niecodzienny sposób aby zainteresować swych sąsiadów głosowaniem na inicjatywę, która może zostać dofinansowana z tegorocznego budżetu obywatelskiego. Aby zgromadzić jak najwięcej mieszkańców, na jednym z placów przy ul Adwentowicza zorganizowano w niedzielę 13 września pokaz nocnego kina letniego.
W atmosferze małego pikniku i leżąc na leżakach rozłożonych na trawie można było obejrzeć włoski film Paolo Gernovese’a pt.” Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. To obsypany nagrodami przebój włoskiego kina, który w ubiegłym roku zgromadził przed ekranami ponad 2,5 miliona widzów.


O to aby uczestnicy tego pokazu wsparli inicjatywę służącą ulepszeniu życia na osiedlu osobiście dbali szefowa Rady Osiedla Genowefa Smolka i radny Borys Pronobis skutecznie namawiając do głosowania osiedlowych kinomanów i ich rodziny.


Uczestnicy nocnego kina głosowali na projekt o nr M/60/VII przewidujący budowę nowych miejsc postojowych wraz z przylegającym chodnikiem, nowymi nasadzeniami zieleni i mijanką w ciągu ulicy Wodospady.

Jeśli przedsięwzięcie to zyska wystarczająca liczbę głosów to jego budowa sfinansowana zostanie kwotą 250 tys zł z budżetu miasta. Głosować poprzez aplikację internetową można do 20.09.2020 r,

Zobacz:

https://boglosujemy.katowice.eu/