Wręczono nagrody za najpiękniej ukwiecone w tym roku balkony

Z  zachowaniem epidemicznych obostrzeń w siedzibie Spółdzielni, 15 października odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najładniejszy balkon i ogródek przydomowy lub teren wokół nieruchomości.

Laureatów wyłoniło Jury w skład którego wchodzili przedstawiciele wszystkich rad osiedli. W głosowaniu wybrano najciekawsze prezentacje fotograficzne balkonów i przydomowych ogródków nadesłane na konkurs.

Wręczając nagrody zwycięzcom prezes Spółdzielni „Górnik” Mariusz Nawrocki mówił, że tego rodzaju współzawodnictwo mieszkańców ozdabiających swe mieszkania nie tylko służy upiększaniu naszych osiedli ale i wspaniale integruje mieszkańców. Udowadnia ponadto jak bardzo sprawy przyrody są bliskie naszym mieszkańcom. Zwróciła uwagę na to też przewodnicząca Jury Ewa Majek z Osiedla Centrum, która mówiła, iż wiele prezentacji wymagało ogromu pracy oraz zdolności do  kompozycji, zwłaszcza,że zwyczaj ozdabiania swych okien  balkonów nawiązuje do śląskiej tradycji.

Zgodnie z decyzją Jury laureaci otrzymali bony podarunkowe do sklepu ogrodniczego. Wszyscy byli też bohaterami audycji Radia Katowice pt.  „Zielony telefon” wyemitowanej 22 października. Tę słynną wśród ekologów, audycje prowadził red. Maciej Bakes, który był specjalnym gościem spotkania mieszkańców Spółdzielni „Górnik”, dla których obcowanie z przyrodą jest nie tylko przyjemnym hobby ale i stylem życia.

Pierwsze miejsce w konkursie otrzymał Andrzej Grabowski, drugie miejsce przypadło Marii Kapci, trzecie Joannie Łusiak. Czwarte miejsce równorzędnie otrzymali Aleksandra Błaut, Barbara Kępińska i Damian Kręblewski.

Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia z udziałem uczestników naszego konkursu.