Klub starej płyty przy SM „Górnik” już działa!

Z życzliwą sympatią spotkała się inicjatywa Spółdzielni „Górnik” oraz Radia Katowice aby utworzyć przy naszej Spółdzielni grupę osób zainteresowanych starymi płytami i urządzeniami je odtwarzającymi. Impulsem do tej akcji był zorganizowany w siedzibie Radia Katowice pokaz ponad 100 -letniego patefonu i starych płyt z kolekcji rodzinnej prezesa SM Mariusza Nawrockiego.


Po kilku dniach odezwały się osoby posiadające w swoich domach podobny sprzęt, często już zapomniany i przechowywany w piwnicach lub na strychach. Tymczasem chodzi nam o to – mówił na antenie radiowej prezes Nawrocki- aby płyty z zarejestrowaną muzyką sprzed wieku nie leżały na śmietnikach, nie ginęły w zapomnieniu ale dzięki tej inicjatywie odzyskały drugie życie.


Zatem, jak 17 lutego podało Radio Katowice, klub i biblioteka różnych starych płyt zainaugurowała swą działalność. Należeć do niego może każdy, kogo interesuje historia zapisana na starych płytach.
Liczymy na to , że w naszej spółdzielczej bibliotece znajdziemy prawdziwe przedwojenne perełki muzyczne zarejestrowane na niemiłosiernie ale pięknie szumiących płytach.

Red. Maciej Bakes już teraz zapewnia, że na antenie radiowej nasze zbiory i rozmowy z ich opiekunami będą cyklicznie prezentowane. Stanowią wszak żywy zapis muzycznych fascynacji naszych rodziców i dziadków.
Chętnych prosimy o informację telefoniczną pod numerem tel.502507024 lub mailowe zgłoszenie na adresy:

piotr.biernat@smgornik.katowice.pl lub sekretariat@smgornik.katowice.pl


Poniżej drugi odcinek radiowej audycji Radia Katowice inaugurujący powstanie Klubu Starej Płyty.