Sukces naszej akcji ekologicznej

Z niemałym zaskoczeniem mieszkańcy kilku osiedli naszej Spóldzielni zobaczyli pewnego dnia wystawione pojemniki na fusy po kawie. To efekt eksperymentu ekologicnego polegającego na tym aby niektóre chodniki zamiast solą posypywać fusami po kawie, które nie tylko nie drażnią łap zwierząt, nie niszczą butów i infrastruktury ale są też dobrym nawozem. Wzorem Krakowa, Warszawy, kilku śląskich miast także w Spółdzielni Górnik w tym roku ten proekologiczny eksperyment przeprowadziliśmy na osiedlach Kokociniec, Rolna i Słoneczna.

Wprawdzie wczesna wiosna i słoneczne, ciepłe dni uniemożliwiły pełne wykorzystanie zebranych fusów i sprawdzenie ich skuteczności ale i tak można już powiedzieć, że inicjatywa ta odniosła sukces i wzbudziła zainteresowanie także w regionalnych mediach. Redaktor Maciej Bakes z Radia Katowice z mikrofonem towarzyszył animatorom tej akcji na osiedlach Kokociniec i Słoneczna, gdzie fusów po kawie zebrano najwięcej.

Tak naprawdę okazało sie raz jeszcze, jak ważne i potrzebne są takie inicjatywy proekologiczne. Być może za rok pomysł ten powróci już na początku zimy i będzie można obserwować jego rezultaty ale już teraz widać jak wrażliwi na ekologiczne przedsięwzięcia potrafią być nasi mieszkańcy, nawet gdy niewiele potrzeba aby dokooła nas żyło się lepiej i przyjemniej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji z udziałem Beaty Kapicy -Zając z Rady Osiedla Kokociniec i Beaty Kołosionek-kierownik Osiedla Słoneczna.