O akcji Spółdzielni Górnik w Gazecie Wyborczej

Akcja zbierania plastikowych nakrętek na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katowicach spotkała się nie tylko z zainteresowaniem mieszkańców ale i regionalnych mediów. Oprócz relacji radiowych, napisano również o niej w Gazecie Wyborczej.

Przeźroczysty pojemnik  na nakrętki został ustawiony w sklepie osiedlowym „Kubuś”, ale oklejone plakatami kartony znajdują się też w każdym z 12 wieżowców na osiedlu Kokociniec i jeden na osiedlu Bema, przy sklepie spożywczym. Do akcji zbierania nakrętek dla bezdomnych zwierząt włączyła się też rada osiedla Rolna, która swoje pojemniki ustawiła w najważniejszych i charakterystycznych na osiedlu punktach.

Pierwszy transport woków z nakrętkami odebrany został 5 maja i pieniądze z ich sprzedaży od razu trafiły do schroniska , gdzie przebywa 50 psów i 40 kotów. Do włączenia się do tej akcji chęć zadeklarowały także inne osiedla naszej spółdzielni.

Poniżej link do artykułu w Gazecie Wyborczej:

https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,27098039,w-kazdym-z-wiezowcow-na-katowickim-osiedlu-znajduje-sie-karton.html