Udany festyn na osiedlu Rolna

Zabawą na Osiedlu „Rolna”, która odbyła się 28 sierpnia, rozpoczął się cykl festynów osiedlowych Spółdzielni „Górnik” organizowanych przez Rady Osiedli z okazji 100 -lecia Powstań Śląskich.

Na ten pierwszy festyn, którym uczczono także obchody Dni Brynowa i Starej Ligoty czekano ponad rok, bo z powodu pandemii takie imprezy były odwołane. Tym razem nie zabrakło jednak wielu atrakcji.

Były dmuchane zjeżdzalnie dla dzieci, skoki na mini bungee, koncerty zespołów muzycznych, punkt szczepień przeciw wirusowi i oczywiście wata cukrowa, popcorn kiełbaski i napoje.

Mieszkancy Osiedla, zwłaszcza z ulic Adwentowicza i Grześki przez kilka godzin mieli okazję wzięcia udziału zarówno w wyjątkowo ciekawie zorganizowanej zabawie jak również do obejrzenia interesującej wystawy Instytutu Pamięci Narodowej, który zaprezentował kilkanaście ilustrowanych tablic informujacych o Powstaniach Śląskich. Józef Sołtysik z sąsiedniej Rady Osiedla Zadole i Sylwia Bacia z Kokocińca przygotowali niespodziankę dla uczestników zabawy -historyczny konkurs z nagrodami. Oczywiście tematyka dotyczyła tego, co działo się na Śląsku 100 lat temu. Ale nawet najbardziej podchwytliwe pytania nie zaskoczyły mieszkańców Rolnej.

Finałowy pokaz laserowy był imponującym zwieńczeniem tego dnia. Nad wszystkim zaś czuwali członkowie Rady Osiedla z przewodniczacą Genowefą Smolką i radnym z Brynowa i Starej Ligoty Borysem Pronobisem. Nie mogło też zabraknąć gospodarskiego oka prezesa spółdzielni Mariusza Nawrockiego.

Poniżej fotoreportaż z festynu na Rolnej. Kolejne tego rodzaju imprezy- odbędą się na Zadolu- 11 września i na Kokocińcu- 18 września.

foto: Mirosław Wikiera