Mnóstwo atrakcji podczas festynu na Zadolu

W ostatnią sobotę 11 września na pikniku, zorganizowanym przez Kuźnię Inicjatywy Obywatelskiej – Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne na rzecz mieszkańców dzielnicy Ligota-Panewniki, które zostało założone przez członków Rady Osiedla Kokociniec – p. Beatę Kapica-Zając oraz p. Romana Bromboszcza, we współpracy z Radą Osiedla Zadole i Miejskim Domem Kultury Ligota, w pobliżu boiska i siedziby administracji spółdzielni, bawiły się całe rodziny.

Bo też atrakcji tego dnia było niemało. Na estradzie niemal co godzinę zmieniały się zespoły muzyczne, których przeboje łatwo  wciągały publiczność do wspólnej zabawy. Dzieci uczestniczyły w konkursach z nagrodami, a odważni wsiadali do symulatora dachowania samochodu. Warto było zobaczyć galerię starych pocztówek prezentujących klimaty i życie w przedwojennych dzielnicach Katowic oraz wziąć udział w konkursie gwary śląskiej i wiedzy o mieście i dzielnicy..

Poza tym było  oczywiście fantastyczne jedzenie z grilla i warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło  dmuchańców. Ciekawe też były pokazy zapasów w stylu klasycznym w wykonaniu zawodników z Uczniowskiego Klubu Zapaśniczego. A wszystko to  z okazji 600 rocznicy powstania Ligoty i 440 rocznicy założenia Panewnik.

Zatem można śmiało powiedzieć, że tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a ten kto nie dał się skusić- niech żałuje. Kolejną okazją będzie rodzinny piknik 18 września tym razem organizowany na Kokocińcu.

Poniżej fotorelacja z zabawy na Zadolu. Autorami zdjęć są: Sylwia Bacia i Roman Bromboszcz