Na Słonecznej termomodernizacja ruszyła pełną parą

Nowoczesne materiały i technologie to czynniki, których oczekują nasi mieszkańcy. Pomimo uciążliwości robót remontowych, cieszymy się, że budynek przy ul. Słonecznej 71  już pod koniec tego roku dołączy do grona nowoczesnych, energooszczędnych i przyjaznych mieszkańcom obiektów, modernizowanych właśnie w oparciu o najnowsze i sprawdzone technologie.

Termomodernizacja to oprócz zdecydowanej poprawy estetyki, najlepszy sposób na poprawę efektywności energetycznej budynków czyli najprościej mówiąc niższe koszty związane z ogrzewaniem zimą a chłodzeniem latem.

Wojskowe powiedzenie mówi, że „im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju”, co po części dotyczy procesu termomodernizacji, który początkowo powodując szereg uciążliwości i utrudnień dla mieszkańców, finalnie zaowocuje efektem nowoczesnego i  spełniającego wysokie standardy budynku.

Prace wykonywane są przez profesjonalną i wysoce wyspecjalizowaną firmę Everest Budownictwo. Precyzja ich działań nie ma nic wspólnego z dokładnością na koński pazur czyli przysłowiowe kopyto. Roboty realizowane są precyzyjnie i zgodnie z zatwierdzonym projektem. Służby techniczne S.M. „Górnik” monitorują w ramach nadzoru inwestorskiego każdy element prowadzonej modernizacji.

Po ukończeniu zadania w budynku przy ul. Słonecznej 71, przystąpimy do kolejnej termomodernizacji sąsiedniego budynku przy ul. Słonecznej 69.

Mieszkańców niestety czeka teraz próba wytrwałości w pokonywaniu codziennych uciążliwości remontowych ale ich zwieńczeniem będzie komfort i poprawa jakości życia na naszym Osiedlu „Słoneczna”.    

Marek Sobczyk
Kierownik Administracji
„Słoneczna