10 metrowa choinka(wyłącznie) dobrych życzeń stanęła na Kokocińcu

Na osiedlu Kokociniec po raz kolejny mieszkańcy pokazali, że potrafią się zjednoczyć i wspólnie zrobić coś dla siebie i sąsiadów. Od 11 grudnia przy ulicy Kijowskiej 49 stoi 10 metrowa choinka przystrojona przez mieszkańców kolorowymi bombkami, łańcuchami, gwiazdkami i własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Organizatorzy ze Stowarzyszenia Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej, Inicjatywy Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba oraz Rady Osiedla „Kokociniec” Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”  zadbali o to, aby wspólne ubieranie choinki było stało się przedświątecznym wydarzeniem integrującym mieszkańców i szeroko komentowanym w social mediach.

Pomysł z dekorowaniem choinki na Kokocińcu pojawił się wtedy, gdy sekretarz Rady Osiedla Kokociniec, p. Beata Kapica-Zając została zaproszona przez p. Dorotę Malejkę-Żywicę na dekorowanie choinki po drugiej stronie osiedla.

Uwielbiam spotykać się z ludźmi. Czy to z najbliższymi przyjaciółmi czy z tymi, których widzę pierwszy raz. Takie spotkania przynoszą często niezwykle wartościową wymianę zdań, spostrzeżeń lub po prostu wymianę uśmiechów i dobrej energii. Nie zawsze mam wpływ na ludzi, którzy znajdą się tam gdzie i ja jestem, ale podświadomie czuję z kim chcę spędzić dany czas i tak się potem dzieje. Życzliwość. To coś co daję ludziom w każdej sytuacji i co wraca do mnie jak bumerang. Tak wiele i tak niewiele – mówi p. Beata Kapica-Zając.

To wyjątkowe, bo jednoczące mieszkańców drzewko nazwano, nie bez powodu, choinką dobrych życzeń, a przesłanie płynące z tej akcji, jak podkreślają organizatorzy, niech służy pielęgnowaniu tradycji i więzi w społecznościach lokalnych.

Uroczyste zapalenie lampek na choince odbyło się tego samego dnia wieczorem i było to niezwykłe przeżycie dla wszystkich, którzy zechcieli przeżyć tę chwilę z organizatorami.

Beata Kapica-Zając Sekretarz Rady Osiedla Kokociniec