Posprzątaliśmy dolinę rzeki Kłodnica.

Grupa mieszkańców Osiedla Rolna pomimo załamania wiosennej pogody w sobotę 2 kwietnia przystąpiła do corocznej akcji sprzątania doliny rzeki Kłodnica, która płynie w pobliżu naszych budynków.

Wśród zebranych śmieci dominowały butelki, opakowania papierowe, worki oraz inne odpady plastikowe. W kilka godzin udało się  zebrać kilka ton odpadów.

Warto zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy zwrócili uwagę na fakt, że  z roku na rok zbieramy coraz mniej odpadów, co oznacza, że rośnie nasza świadomość ekologiczna i wizja budowy bulwarów nad Kłodnicą staje się coraz bardziej realna.

Widoczny efekt naszych akcji oraz odradzająca się przyroda w dolinie rzeki Kłodnica jest oczywiście największą nagrodą dla uczestników sprzątania.   

Jak zwykle naszą akcją zainteresowały się media. Tym razem odwiedziło nas Radio Zet, Radio Piekary oraz telewizja COMTV, a to oznacza, że nasza akcja z lokalnej inicjatywy nabiera coraz większego rozgłosu. Bardzo się z tego cieszymy.

Na zakończenie tegorocznej akcji jej uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku – ciasta, kiełbaski i krupnioka z grilla, a także chleba ze smalcem i ogórkiem. Dla najmłodszych zaś uczestników czekały specjalne okolicznościowe dyplomy.

Partnerzy i sponsorzy Sprzątania rzeki Kłodnica: SM Górnik w Katowicach – Rada Osiedla Rolna, Borys Pronobis  Radny Miasta Katowice, Miasto Katowice, Forum Katowice, TAXUS ARBOR Sp. z o.o. sp. k., Sklep owocowo-warzywny na rogu ul. Rolnej i Wozaków.

Mirosław Wikiera Członek Rady Osiedla Rolna