Koncert charytatywny „Serce dla Ukrainy” pozostanie w naszych sercach

Wprawdzie zgasł blask jupiterów, a dźwięki porywającej muzyki ogarnęła kurtyna ciszy, to jednak przesłanie i misja  Wielkiego Koncertu Charytatywnego „Serce dla Ukrainy,”zorganizowanego 22 kwietnia w katowickim Pałacu Młodzieży, pozostaną na długo w naszej pamięci oraz w poruszonych empatią i solidarnością sercach.

Podziękowania należą się absolutnie wszystkim osobom, które włączyły się w to wydarzenie, a szczególnie Markowi Sobczykowi, Zbyszkowi Wójcikowi, Basi Mańdok, Ewelinie Sobczyk i Sławoszowi Marciszowi.    Bez pomocy Marka Stalmacha, Ewy, Ślusarczyk, Grzegorza Maciaszka oraz wszystkich pozostałych wolontariuszy obsługujących m.in. logistykę transportu, technikę sceniczną, garderoby wykonawców, szatnie i zbiórkę publiczną,  wydarzenie to wydarzenie nie miałoby tak perfekcyjnego przebiegu.

Nie sposób pominąć Rad Osiedli Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”, które w ekspresowym tempie przekazały część swoich funduszy na zakup biletów dla członków spółdzielni.  Warto w tym miejscu dodać, że biletów zabrakło już na miesiąc przed koncertem, a zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania. Nawet w dniu koncertu wiele osób starało się „sforsować bramki” . 

Szczególne podziękowania należą się Gwiazdom Koncertu, które zgodziły się uświetnić to wydarzenie w sposób absolutnie charytatywny.  Brawo FEEl – Piotr Kupicha z Wodzisławską Orkiestrą Rozrywkową, brawo GOLEC uOrkiestra , brawo SŁONECZNI !!!!!

Ich porywające występy pozwoliły oderwać się od szarej rzeczywistości i otworzyć serca w geście solidarności z narodem ukraińskim.  Konferansjerzy w osobach Przemka Łamacza oraz Eweliny Sobczyk poprowadzili wydarzenie „koncertowo”, wykazując się wielką kulturą wypowiedzi i profesjonalnym warsztatem scenicznym.

Fantastyczna atmosfera panowała nie tylko na scenie i widowni ale również w kulisach, gdzie około stu wyśmienitych wykonawców, przygotowując się do występów tworzyło jedną wielką muzyczną rodzinę, skupioną na przekazaniu w swoich utworach autentycznych emocji i  spontanicznego kontaktu z publicznością.

Zaśpiewany wspólnie przez wszystkich artystów utwór finałowy „Jesteśmy dziećmi świata” zwieńczył ten wspaniały koncert, wywołując wśród wzruszonej publiczności owacje na stojąco i włączenie się do wykonania tej znanej, popularnej i ponadczasowej piosenki.

Wspaniała publiczność, a wśród nich szlachetni darczyńcy z wielką empatią włączyli się do prowadzonych licytacji obrazów oraz muzycznej odsłony koncertu, tworząc wspólnie dzieło.  Jego efektem jest poczucie budującej solidarności oraz bardzo wymierna pomoc Ukrainie .