Niecodzienne zdarzenie na Gallusa 5

Po godzinie 9. 23 sierpnia doszło do odspojenia i oderwania się żelbetowej cienkościennej balustrady na 6 piętrze budynku mieszkalnego przy ul. Gallusa 5 w Katowicach. Płyta spadła na chodnik w sąsiedztwie wejścia do budynku  uszkadzając główne przyłącze gazowe.

Nikt z mieszkańców ani przechodniów nie został poszkodowany. Na miejsce zdarzenia przyjechały dwie jednostki Straży Pożarnej, policja oraz Pogotowie Gazowe. Odcięto dopływ gazu do budynku, a teren wygrodzono przęsłami z siatki stalowej.

Dwa zespoły inspektorów i techników rejonu Administracji Osiedla Centrum przystąpiły do kompleksowego przeglądu balkonów w budynku. Natychmiast wezwano konstruktora z biura projektów w celu określenia sposobu i zakresu naprawy w trybie awaryjnym pozostałych balkonów by zapobiec powtórzeniu się podobnego zdarzenia.

Teren jest cały czas monitorowany. Mieszkańcy wezwani zostali do niekorzystania z balkonów do czasu skontrolowania stanu technicznego wszystkich płyt balkonowych i podwieszanych balustrad.