Udane sąsiedzkie ognisko

W sobotnie popołudnie 15 października przy ulicy Hadyny Rada Osiedla „Kokociniec” i stowarzyszenie
Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej zorganizowały wspólne biesiadowanie przy ognisku. Zainteresowanie tym wydarzeniem przerosło oczekiwania organizatorów. Spokojne i zielone miejsce na uboczu, świeże powietrze, zapach lasu i pieczonej kiełbasy, ogień, muzyka w tle sprawiły, że w imprezie tej wzięło udział prawie 300 osób.


Impreza została zorganizowana w ramach Inicjatywy Lokalnej Miasta Katowice pn. „Nasza młodość –
nasze wspomnienia” i „żeby sąsiad lepiej poznał sąsiada”. Przygotowanie tej imprezy rozpoczęło się tydzień wcześniej od intensywnych prac fizycznych polegających na uprzątnięciu terenu i przygotowaniu drewna na ognisko. Organizatorzy uzyskali wymagane zgody Nadleśnictwa Katowice oraz Państwowej Straży Pożarnej.


Ognisko rozpoczęło się o godzinie 15:00. Pierwsze 24 osoby otrzymały upominki których fundatorem był Urząd Miasta Katowice oraz Nadleśnictwo Katowice. Najmłodsi uczestnicy korzystali z zabaw i konkursów z nagrodami. Od godziny 16:00 podczas pieczenia kiełbasy można było posłuchać i zaśpiewać wspólnie z akordeonistą Ireneuszem Osieckim z zespołu Ligocianie. Zakończeniem ogniska był występ Grupy Artystycznej OKB tańczącej z ogniem i sprzętem ledowym.


Organizatorzy wydali 510 sztuk kiełbasy i tyle samo pieczywa. Były też owoce z grójeckiego sadu i ciasto z lokalnej piekarni. Dla najmłodszych przygotowano słodycze i soki. Wszyscy uczestnicy ognisko zgodnie przyznali, że taki rodzaj integracji i odpoczynku na łonie natury jest bardzo potrzebny.
Organizatorzy zapewniają, że będą organizować takie ognisko dwa razy w roku.

Beata Kapica-Zając – przewodnicząca Rady Osiedla Kokociniec