Nowoczesne balkony  na Rolnej 51

Można powiedzieć, że 25 nowoczesnych, podwieszanych, balkonów jakie zamontowano w budynku przy ulicy Rolnej 51 to prawdziwa wizytówka naszej Spółdzielni. Zastąpiły one stare, wybudowane z początku lat siedemdziesiątych balkony, których konstrukcja zagrażała już nawet bezpieczeństwu mieszkańców.

Lokatorzy tego budynku kilkakrotnie zbierali się z przedstawicielami zarządu i administracji osiedla Rolna aby w głosowaniu wybrać najlepszą technologię nowych balkonów, które zostały wmontowane w miejsce starych.

Wybrano tzw. balkony podwieszane o masywnej , bezpiecznej konstrukcji, łatwym montażu i nowoczesnym wyglądzie oraz dobrej jakości. Podłoga wykonana jest z konglomeratu antypoślizgowego odpornego na erozję. Wypełnienie aluminiowej balustrady balkonowej zaprojektowano z użyciem szkła bezpiecznego w kolorze dobranym do elewacji. Całość zaś zakotwiczona jest na specjalnych hakach.

Oczywiście zarówno kotwiczenie  jak i wytrzymałość całej konstrukcji została  obliczona, sprawdzona i zagwarantowana przez firmę z Krakowa specjalizującą się w tego typu balkonach. Teraz  mieszkańcy tego bloku dumni z tego, że nawet  z innych śląskich  miast  przyjeżdżają chętni do podpatrzenia  tych nowoczesnych i, co tu dużo mówić, bardzo ładnych balkonów.