Uwaga oszuści pojawili się na Osiedlu Centrum

W ostatnich dniach do Administracji „Centrum” wpłynęły niepokojące zgłoszenia mieszkańców z rejonu ulic Lisieckiego oraz Strzeleckiej w sprawie osób podających się za pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”.

Lokatorzy informują, że w budynkach krąży od mieszkania do mieszkania młoda kobieta w wieku ok. 30 lat. Dzwoni do mieszkań podając się za pracownika spółdzielni,  posiada zawieszkę z identyfikatorem rzekomo potwierdzającym jej zatrudnienie w „Górniku”.

Pretekstem niezapowiedzianej wizyty są odczyty liczników. Kobieta informuje o czekających na lokatorów zwrotach nadpłat, które mogą wypłacić na miejscu po wydaniu reszty w gotówce z 200 zł. Każdego z mieszkańców, który zgłosił takie zdarzenie, informowaliśmy o konieczności powiadomienia Policji oraz Straży Miejskiej aby odpowiednie służby mogły zatrzymać podejrzaną na gorącym uczynku. Z uwagi na fakt, iż zgłoszenia docierają do nas od kilku dni prosimy zachować ostrożność.

Aby nie stać się ofiarą oszustwa i kradzieży cennych rzeczy z mieszkań należy przestrzegać następujących zasad:

– przed otwarciem drzwi spójrzmy przez wizjer lub okno i sprawdźmy, kto jest po drugiej stronie,

– jeśli nie znamy odwiedzającego – spytajmy go o cel jego wizyty, zapnijmy łańcuch zabezpieczający (jeśli zdecydujemy się na otwarcie drzwi) oraz poprośmy o pokazanie dowodu tożsamości, legitymacji służbowej lub identyfikatora. Uczciwej osoby nie zrazi takie postępowanie powodowane ostrożnością,

– w razie wątpliwości umówmy się na inny termin, sprawdzając uprzednio w administracji osiedla lub innej odpowiedniej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi (jeśli osoba podaje się za przedstawiciela administracji lub innej instytucji),

– w sytuacji, gdy osoba staje się natarczywa, natychmiast zadzwońmy na Policję(112) lub zaalarmujmy sąsiadów