Ponad pół tysiąca sąsiadów z Osiedla Kokociniec usiadło przy wspólnym ognisku

Kiedy rok temu Rada Osiedla Kokociniec i Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej w ramach Inicjatywy Lokalnej miasta Katowice postanowiły zorganizować imprezę plenerową w formie „ogniska w mieście”, na malowniczej łące, w sąsiedztwie lasu, to nikt nie przypuszczał, że ognisko tak przypadnie mieszkańcom do gustu.

W sobotę 17 czerwca, w ciepłe czerwcowe popołudnie, na chwilę przed rozpoczęciem lata, pojawiło się na ognisku ponad 500 osób.

Często ognisko wydaje się zwykłym spędzeniem czasu przy ogniu, ale przecież nie każdy ma możliwość odpoczynku i relaksu na co dzień w takiej formie. Ognisko zawsze łączy ludzi, pozwala na wspomnienia i rozmowy o sobie, swoim życiu oraz na wymianę spostrzeżeń na różne tematy.

Leśnicy z Nadleśnictwa Katowice Leszek Schnaider oraz p. Maciej Grabowski przywieźli dla najmłodszych książki edukacyjne oraz drewniane krążki, na których dzieci za pomocą farb tworzyły prawdziwe dzieła sztuki. Krążków zabrakło bo dzieci chętnych do malowania na krążkach było 3 razy więcej niż krążków. Wszyscy byli pod wrażeniem jak dzieci wspólnie z leśnikami zbudowały w lesie szałasy z prawdziwego zdarzenia.

Firma „Kręcioła” zapewniła atrakcje w postaci symulatora przeciążeń lotniczych oraz basenu z piłkami a także watę cukrową i popcorn. Były też animacje dla dzieci i bańki mydlane.

Martyna Naskręt i Izabela Graf z Kwiaciarnia Czar Kwiatów Katowice poprowadziły warsztaty z plecenia wianków.

Imprezę brawurowo – muzycznie – poprowadzili: Bartosz Bezegłów oraz Krzysztof Dereszyński. Z nimi można było i śpiewać i tańczyć.

Jacek Sroka-Ritau z Guitar On – Włącz Gitarę dał wieczorny koncert na gitarze elektrycznej. Cudowne dźwięki gitary cudowne zakończyły wieczór przy ognisku. „Meluzyna” w wykonaniu p. Jacka to było muzyczne espresso. Wydano 560 sztuk kiełbasy, 560 bułek i 450 drożdżówek oraz rogalików.

Dostawcami pieczywa i drożdżówek były lokalne piekarnie: Piekarnia Cukiernia BorysPiekarnia – Ciastkarnia Karol Bromboszcz oraz Piekarnia Łysik.

Do zestawu ogniskowego dołożono ogórka kiszonego z Charsznicy, a soczyste jabłka dojechały bezpośrednio z Jakubowa. Organizatorzy dziękują za wspólną zabawę, za każdy uśmiech i każdą rozmowę i już dziś zapraszają na kolejne ognisko.

Tym razem będzie to ognisko na zakończenie lata czyli 23 września.

Beata Kapica-Zając

przewodnicząca Rady Osiedla Kokociniec

Zdjęcia: Sara Zając