III RAJD ROWEROWY RO ZADOLE


Po raz trzeci kolarze- turyści z osiedli Zadole i Załęże spotkali się w Parku Zadole na
starcie rajdu rowerowego organizowanego przez RO Zadole . Przed startem uczestnicy
otrzymali opaski odblaskowe z logo SM Górnik .

Przejechaliśmy 32 kilometrową pętlę na trasie : Park Zadole – Katowice Ochojec – Katowice Murcki – Wzgórze Wandy – Katowice Giszowiec – Staw Janina – Katowice Ligota – Park Zadole .

Wjechaliśmy na najwyższe wzniesienie naszego miasta , minutą ciszy uczciliśmy pamięć żołnierzy węgierskich pomordowanych po zakończeniu II Wojny Światowej przez żołnierzy sowieckich oraz mieliśmy możliwość podziwiania drzewostanu Rezerwatu Murckowskiego .

Na mecie rajdu czekał poczęstunek przygotowany przez bar OKRĄGLAK . Uczestnicy rajdu otrzymali ozdobne naklejki natomiast dzieci dodatkowo medale za udział. W czasie rajdu mieliśmy słoneczną pogodę. Uczestnicy podziękowali za zorganizowanie kolejnego rajdu w czasie ,którego poznajemy najciekawsze miejsca naszego miasta .

Józef Sołtysik

przewodniczący Rady Osiedla „Zadole”