Rada Osiedla Rolna aktywnie wspiera inicjatywy lokalne mieszkańców.

W dniu 23 maja br. odbył się pierwszy z planowanych 4 spacerów w ramach inicjatywy lokalnej „Poznaj swoją dzielnicę”. Pogoda dopisała i spokojny spacer  przeszło  30 osób.

O zawiłościach historycznych i własnościowych Brynowa, Brynowa zachodniego oraz części Starej Ligoty opowiadał Stanisław Witaszek. Aleksander Zembok zaś, jako znawca spraw górniczych opowiadał spacerowiczom o pozostałościach śladów górnictwa na tym terenie oraz patronach ulic związanych z górnictwem.

Także niektórzy uczestnicy dodawali informacje o ludziach, miejscach i zdarzeniach z „Naszej Dzielnicy”.
Podsumowaniem  była wspólna biesiada połączona z oglądaniem starych i nowych fotografii  oraz map trasy spaceru. Można powiedzieć, że wspólnie siedząc i rozmawiając uczestnicy na nowo przeszli trasę dzieląc się wrażeniami i uzupełniając wiedzę.

Inicjatorka imprezy Iwona Kańtoch zafundowała spacerowiczom poczęstunek. Z zakupionych produktów Genowefa Smolka wyczarowała wspaniałe ciasto i rogaliki, które wszyscy uczestnicy z zachwytem jedli.  Pragnienie gaszono ciepłą herbatą z pomarańczami, cytryną i miętą. W dystrybucji tych smakowitości uczestniczyła Joanna Szalast. Norbert Gawlik, Józef Sołtysik i pomocnicy rozstawili stoły i ławki. Natomiast teren udostępniła, jak zwykle życzliwa spotkaniom sąsiedzkim, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Górnik”. Uczestników spaceru wsparła „Karcma pod Strzechom” , która wypożyczyła stosowny 20 litrowy termos na herbatę.

Na pożegnanie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi gadżetami, a zainteresowani otrzymali aktualne informatory dla seniorów. Co przygotowaliśmy na kolejny spacer? Sami zobaczycie jeśli się zapiszecie i z nami pospacerujecie.

Do zobaczenia na kolejnym spacerze w dniu 22 czerwca na trasie nr 2.

Iwona Kańtoch