Nowe lampy na Osiedlu Słoneczna już świecą

Po kilku latach starań na Osiedlu Słoneczna rozpoczęła się wymiana starych lamp ulicznych na nowe, energooszczędne oświetlenie typu LED.
Dotychczasowe lampy były całkowicie technicznie zużyte, słupy skorodowane, przekrzywione, nieestetyczne z pożółkłymi kloszami i zniszczonymi oprawami.Nie tylko nie spełniały żadnej swojej roli, ale wręcz zagrażały bezpieczeństwu przechodniów. Nowe, instalowane w pierwszej kolejności, przy blokach objętych termomodernizacją przy ulicy Słonecznej 81-8 3 oraz Ściegiennego 43. Po nich przyjdzie kolej na następne nieruchomości. Tauron na swój koszt – jak zapowiada- wymieni na osiedlu Słoneczna, w j dzielnicy Wełnowiec, wszystkie stare lampy na nowe.W sumie będzie ich około 50-ciu.
Oprócz korzyści estetycznych i finansowych ogromne znaczenie mają zyski związane ze zmniejszeniem emisji szkodliwych substancji do atmosfery, a w tym dwutlenku węgla. Szczególnie istotne jest zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach i poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców, a także polepszenie ogólnego wizerunku osiedla wynikające z zastosowania jednorodnych, sprawnych technicznie, estetycznych oraz nowoczesnych opraw lamp ulicznych.
Oświetlenie LED posiada również większą żywotność oraz odporność na wstrząsy i wibracje a także zużywa o połowę mniej prądu.

zdjęcia:Marek Stalmach