Bajkowy prezent dla mieszkańców Spółdzielni Górnik

Jak obiecali tak zrobili. Aktorzy Teatru Śląskiego przygotowali dla młodszych i straszych mieszkańców Spóldzielni Górnik recytację najsłynniejszych bajek napisanych prawie 160 lat przez Hansa Christiana Andersena.
Mało kto wie, ze ten okrzyknięty królem bajek, pisarz pochodził z biednej duńskiej rodziny szewca i praczki. Wyróżniał się tym, że jako chłopiec był wyjątkowo brzydki.Wysoki wzrost, długi nos i olbrzymie stopy były powodem kpin kolegów i źródłem jego kompleksów.

zdj. wikipedia

-Chciałem ruszyć w świat, szukać szczęścia i wrócić do swego miasta sławnym człowiekiem. Niech się później wstydzą, że mi tak strasznie dokuczali “ – pisał Hans Christian Andersen ruszając w wieku 14 lat w swą pierwszą podróż po sławę.
Andersen tworzył baśnie dla dzieci i dorosłych pomiędzy 1835 a 1872 rokiem, w sumie napisał ich 156.Przetłumaczono je na 100 języków i chyba nie ma dziecka na świecie, które nie słuchałoby jego bajek.


Warto je sobie przypomnieć teraz, gdy teatry i kina jeszcze nie działają.Zobaczycie, że mimo upływu prawie 200 lat wiele z nich nie straciło nic ze swej aktualności.

Zobacz nagranie:

https://youtu.be/oD46G9jViGc

foto freepik.com