Wszystko co chcecie wiedzieć o koronawirusie…

Niecodzienna sytuacja związana z pandemią nasuwa nam wszystkim wiele pytań – jak funkcjonuje transport publiczny, czy obowiązują kontrole na granicy, komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko.  Odpowiedzi na te i inne pytania zbierane są w jednym miejscu – na specjalnym portalu rządowym, a zakładka ta jest na bieżąco aktualizowana.

Pytania są podzielone tematycznie, a interesujące nas sprawy można  łatwo zlokalizować, korzystając z wyszukiwarki.

Zajrzyjmy  więc do portalu rządowego pn. „Koronawirus pytania i zalecenia” znajdującego się pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Oto niektóre tylko z pytań jakie zadawane są autorom tego poradnika internetowego. Warto z niego korzystać, żeby rozwiać  zawczasu wszelkie wątpliwości.

-Zauważasz u siebie pierwsze objawy?  Miałeś kontakt z osobą zakażoną?  Otrzymałeś pozytywny wynik testu?  Dowiedz się, co powinieneś zrobić w zależności od sytuacji. Jakie objawy są charakterystyczne dla koronawirusa? Co zrobić w przypadku wystąpienia duszności i trudności z oddychaniem? Mam objawy charakterystyczne dla COVID-19. Co powinienem zrobić w pierwszej kolejności? Mój lekarz POZ nie dyżuruje, a ja mam objawy COVID-19. Co mam zrobić? Czy skierowanie na test może wystawić tylko lekarz POZ? Czy lekarz z nocnej i świątecznej telepomocy może wystawić takie skierowanie? Gdzie znajdę wynik testu? Czy jeśli mój wynik testu będzie pozytywny, to zostanę poinformowany o tym?

Zobacz też lokalne informacje co i gdzie załatwić w Katowicach w czasie pandemii.

https://koronawirus.katowice.eu/