Załęskie drzewa przejdą jesienną pielęgnację

Nadszedł stosowny czas do przeprowadzenia  pielęgnacyjnych i technicznych cięć w koronach drzew polegających na usuwaniu pędów, gałęzi i chorych konarów, ograniczenie wysokości oraz poprawienie statyki niektórych drzew.

Cięcia pielęgnacyjne, które rozpoczęliśmy  na terenie Administracji Załęże mają na celu dostosowanie istniejącego drzewostanu do warunków zabudowy, dopuszczenie światła dziennego do mieszkań ,ograniczenia zaśmiecania  rynien  i rur spustowych ,odpływów  zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom tras komunikacyjnych .

Wykonawcą tych prac jest firma specjalistyczna, która prowadzi prace  według wskazań zawartych w ustawie o ochronie przyrody i zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że jesteśmy zobowiązani do dbałości o przyrodę i ponosimy odpowiedzialność za pogorszenie jej stanu lub też zniszczenie. Roślinność towarzyszy wszak nam w zakresie wartości estetycznych i upiększających betonowe osiedla mieszkaniowe, sprawia że otoczenie jest bardziej naturalne, kolorowe i przyjazne. Stanowi filtr powietrza, który redukuje miejskie zanieczyszczenia i smog. Stąd też objęta jest  ochroną prawną i  wobec tego staramy się  dołożyć wszelkich starań, aby raz posadzone drzewo służyło nam jak najdłużej w dobrej kondycji zdrowotnej.

 Danuta Smolińska

 Kierownik Administracji Załęże