Tulipany na Osiedlu Centrum zrobiły furorę

Wraz z nadejściem wiosny na terenach Administracji Centrum rozpoczęto prace związane
z pielęgnacją terenów zielonych. Po zakończeniu pierwszego pokosu traw, w wielu miejscach mieszkańców zaskoczyły wielobarwne tulipany. Dzięki nim skwery, alejki i przydomowe kwietniki wypełniły się kolorami wiosny nadając osiedlowym zieleńcom czysty i świeży wygląd. Wielu mieszkańców przyznaje, że z dumą i prawdziwą przyjemnością zatrzymuje się teraz w tych miejscach.

Prócz tej niespodzianki zaobserwować można również efekty zeszłorocznych realizacji, w tym nasadzeń w ramach decyzji UM oraz nasadzeń zastępczych pozyskanych przy współpracy z firmą Hortus, rewitalizacji donic czy też wykonanie nowych klombów.

Do zazielenienia  okolic naszych domów przyczyniły się nie tylko działania pracowników administracji. To także zaangażowanie członków Spółdzielni, którzy wykazując się inicjatywą dbają o przydomowe ogródki, a niejednokrotnie angażują się w poprawę estetyki w terenach zielonych adoptując donice, czy też nasadzając rośliny i tworząc przepiękne klomby i rabatki. Dobrze, że na ich inicjatywy możemy zawsze liczyć.

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły związane z poprawą estetyki terenów zieleni. Wspólnie możemy zaplanować przyszłe prace pielęgnacyjne, rewitalizacje oraz inwestycje. Dziękujemy  też za  dotychczasowe pomysły, sugestie oraz współpracę w zakresie pielęgnacji terenów zieleni.

Michał Chomacki  

Zastępca Kierownika Administracji Centrum