Głosujmy na projekty z Budżetu Obywatelskiego, z których skorzystają mieszkańcy naszej spółdzielni.

Do 23 września mieszkańcy Katowic zdecydują, które z zadań zgłoszonych w IX edycji Budżetu Obywatelskiego zostaną przeznaczone do realizacji. Głosować możemy przez internet lub w punktach stacjonarnych.

Głosowanie internetowe

  • Wejdź na stronę bo.katowice.eu i kliknij zakładkę lub baner „GŁOSOWANIE”
  • Wpisz swój nr PESEL oraz nazwisko panieńskie matki i zaznacz, że zapoznałeś się i akceptujesz zasady głosowania oraz przetwarzania danych osobowych i Regulamin BO
  • Oddaj swoje głosy na projekty ogólnomiejskie i lokalne. Pamiętaj, że do dyspozycji masz 3 głosy na zadania lokalne i 3 na zadania ogólnomiejskie
  • Wprowadź numer telefonu komórkowego (bez prefiksów), na który zostanie wysłany do Ciebie SMS z kodem niezbędnym do potwierdzenia oddania głosu
  • Wprowadź otrzymany kod i tym samym potwierdź oddanie głosu – jeśli tego nie zrobisz, Twój głos nie zostanie zapisany w systemie, a tym samym uwzględniony w głosowaniu. Po potwierdzeniu kodem z sms oddania głosu, nie będziesz miał możliwości zmiany swojej decyzji ani ponownego głosowania – głosować można tylko raz!

Głosowanie stacjonarne

Przez dwa tygodnie głosowania w dniach i godzinach pracy urzędu chętni mieszkańcy mogą zagłosować w Punkcie Konsultacyjnym, który mieści się przy Rynku 13, pok. 205. W tym miejscu wszystkie osoby, które mieszkają w Katowicach, ale nie posiadają nr PESEL bądź zameldowania w Katowicach, mogą dopisać się do rejestru osób uprawnionych do udziału w głosowaniu i oddać swój głos.

Podobnie jak w zeszłym roku pracownicy urzędu odwiedzą każdą z dzielnic, zachęcając mieszkańców do oddania głosu na projekty i pomagając tym, którzy potrzebują wsparcia w głosowaniu. Aby zagłosować w Stacjonarnym Punkcie Głosowania należy mieć ze sobą dokument tożsamości, a w przypadku osób poniżej 18 roku życia legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający posiadanie numeru PESEL.

Chociaż tereny spółdzielcze wyłączono z dofinansowania w zakresie inwestycji  z miejskiego budżetu, to nie powinniśmy być obojętni na szansę pozyskania dodatkowych środków. Inwestycje podjęte i zrealizowane „za miedzą” bowiem wielokroć  mają bezpośredni wpływ i oddziaływanie na nasze zasoby i jakość życia mieszkańców naszych osiedli.

Prezentujemy zatem projekty, z których skorzystać mogą nasi mieszkańcy. Tym samym zachęcamy do głosowania na nie:

wykorzystano materiały prasowe UM Katowice.