Bożonarodzeniowy charytatywny koncert na rzecz śląskich hospicjów

Już po raz dziewiąty Archidiecezja Katowicka wraz z Miastem Katowice i Fundacją Młodzi dla Młodych organizują bożonarodzeniowy koncert z cyklu Betlejem w Polsce.

Wydarzenie organizowane 29 grudnia 2022 r. w katowickim Spodku zaskoczy Was oryginalną formą, a także pełnym znaczeń i emocji przekazem. Wątkiem prowadzącym koncert będzie motyw miłości, która istnieje pod różnymi postaciami, zarówno w wielkich, jak i w drobnych gestach. Cud miłości wyjątkowo pięknie spełnia się w noc Bożego Narodzenia, a jedną z jego najszlachetniejszych form jest miłosierdzie. W tym roku dochód z „Betlejem w Polsce” zostanie przeznaczony na wsparcie śląskich hospicjów.

Piosenki i pieśni, które mówią o cudzie miłości, wykonają – pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka – Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i DeocentriCity.

Wokaliści zaśpiewają utwory przy akompaniamencie zespołu muzycznego Pawła Tomaszewskiego. Artyści podczas koncertu dadzą wyraz temu, że nie tylko otrzymują miłość, ale przede wszystkim dzielą się nią z innymi.