Przedwakacyjny IV RAJD ROWEROWY Rady Osiedla „Centrum” – za nami

Zorganizowany 17 czerwca 2023, tym razem jako przedwakacyjny, rajd rowerowy Rady Osiedla „Centrum”, podobnie jak w latach poprzednich, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców osiedla i ich rodzin. Pogoda w ciągu całego dnia była wymarzona dla tego typu imprezy. Rozpoczęcie blisko dwudziestokilometrowej, prawie trzygodzinnej trasy nastąpiło o godz. 10:00 z parkingu przy kościele pw. „Podwyższenia Krzyża Świętego” przy ul. Pięknej. Na starcie uczestników przywitali prezes Spółdzielni Mariusz Nawrocki, przewodniczący Rady Osiedla Marcin Tatoj, członek Rady Osiedla i Rady Nadzorczej Spółdzielni Stanisław Cebula oraz komandor rajdu – Przewodnik Turystyki Kolarskiej PTTK Aleksandra Mucha. Trasa wiodła terenami zielonymi i zabudowanymi – dzielnicami Katowic: Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Piotrowice-Ochojec, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Osiedle Paderewskiego-Muchowiec. Trasa rajdu została ponownie tak ułożona, aby była dostępna dla każdego uczestnika oraz posiadała walory sportowo-rekreacyjne i poznawcze.

Na mecie rajdu – na lotnisku Muchowiec w Barze „Śmigło”– na ponad 100 uczestników czekała biesiada i konkursy. Biesiadę uświetnił występ artystyczny Piotra Herdziny i Izabeli Fojcik z Zespołem. Była grillowana kiełbasa i śląski krupniok, ciasto oraz zimne i ciepłe napoje. Trzy konkursy – wiedzy ogólnej i sportowe – przeprowadzili członkowie Rady Osiedla. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale z emblematem kolarza, a zwycięzcy konkursów pamiątkowe statuetki. W tegorocznej edycji rajdu gościnnie uczestniczyli: radna miasta Beata Bala, przewodnicząca rady dzielnicy Jolanta Mendera-Wójcik, a z ramienia Spółdzielni prezes Mariusz Nawrocki, kierownictwo Administracji Osiedla „Centrum” Piotr Działa i Michał Chomacki oraz członkowie Rady Osiedla Centrum.

Rajd rowerowy to ciekawa, duża i cykliczna już impreza spółdzielcza, która pozwala na przyjemne i aktywne spędzenie czasu, integrację z osiedlowymi sąsiadami oraz poznanie kierownictwa Spółdzielni, Miasta i Dzielnicy. Wszystkim uczestnikom IV edycji rajdu bardzo dziękujemy za aktywną obecność! Członków Spółdzielni z obszaru Osiedla „Centrum” i ich rodziny zapraszamy serdecznie na przyszłoroczną V edycję rajdu!

Marcin Tatoj

przewodniczący Rady Osiedla „Centrum”

Foto: Anna Szymańska, Henryk Kuśmierski i Grzegorz Augustyn