Wyprzedaż garażowa na Osiedlu Rolna to też okazja do rozmów z członkami Rady Nadzorczej

Zorganizowana, 16 września, po raz trzeci przez Radę Osiedla Rolna tzw. wyprzedaż garażowa była świetną okazją do sąsiedzkiego spotkania. Każdy chętny mógł  tego dnia wystawić na sprzedaż zbędne mu przedmioty dając im drugie życie.

Przebierano w  ubraniach, książkach, domowych ozdobach, zabawkach, a nawet hobbystycznch gadżetach. Nie zabrakło sprzedających oraz kupujących, a ceny były nie tylko umiarkowane ale i negocjowane aż do symbolicznych kwot. Nie zawiodła też przewodnicząca Rady Genowefa Smolka, która częstowała  specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność ciastami wypieku własnego.  

I tym razem  nie brakowało zainteresowanych, którzy ustawiali się do stolika, przy którym zasiedli niemal wszyscy członkowie Rady Nadzorczej z przewodniczącym Józefem Sołtysikiem i przewodniczącym Komisji Rewizyjnej  Michałem Kucią. Najczęściej poruszanymi problemami były sprawy dotyczące utrzymania zieleńców, placów zabaw i kontynuacji zabudowy śmietników półpodziemnych. Nie brakowało też indywidualnych interwencji oraz problemów do rozwiązania. Członkowie Rady Nadzorczej przy współpracy z Radą Osiedla Rolna zobowiązali się wrócić niebawem do mieszkańców z odpowiedziami na poruszane  tego dnia sprawy.

Wygląda na to, że te bezpośrednie rozmowy członków Rady Nadzorczej z mieszkańcami przyjęły się na dobre i od października będą kontynuowane w miejscach i terminach dyżurów Rad Osiedli. Można je znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://smgornik.katowice.pl/pl4-cp/?cat=25