III edycja Ogniska Sąsiedzkiego na Kokocińcu

W sobotę 30 września na Kokocińcu przy ulicy Stanisława Hadyny odbyła się III edycja Ogniska Sąsiedzkiego, organizowanego częściowo w ramach Inicjatywy Lokalnej miasta Katowice.
Deszcz próbował przeszkodzić organizatorom w przygotowaniach ale około południa przestał padać i to zachęciło uczestników imprezy do licznego przybycia.
Organizatorzy już od I edycji podkreślają, że ognisko organizowane jest po to, aby sąsiad lepiej poznał sąsiada, żeby można było spotkać przy ognisku dawnych znajomych, żeby można było usiąść obok siebie i powiedzieć do sąsiada „dobrze cię widzieć”.
Organizatorzy zawsze zapewniają najlepsze jedzenie i najlepszą atmosferę.
Wydano 510 sztuk kiełbasy, bułek, drożdżówek i jabłek. Była okazja spróbować chleba z rzemieślniczej piekarni z Cieszyna oraz ekologicznych owocowych syropów.
Najmłodsi uczestnicy korzystali z dmuchańców i licznych warsztatów: plastycznych na drewnie, krawieckich i włóczkowych.
Najodważniejsi zbudowali ogromną pajęczynę pomiędzy leśnymi drzewami.
Było też plecenie wianków i kolorowe warkocze i konkursy z nagrodami dla dzieci oraz konkurs gwary śląskiej dla dorosłych.
Specjalnie dla pamiątkowych zdjęć z ogniska powstała kwietno-balonowa ławka.
Można było śpiewać i tańczyć przy dźwiękach gitary elektrycznej. Na zakończenie ogniska odbył się pokaz świateł laserowych do wielkich przebojów muzycznych.
Wszyscy uczestnicy ogniska podkreślali, że jest to jedna z ciekawszych imprez w roku w dzielnicy Ligota-Panewniki.
Beata Kapica-Zając

przewodnicząca Rady Osiedla Kokociniec / organizator imprezy
Autorka zdjęć: Sara Zając