Przy ulicach Gliwickiej i Janasa jest ładniej i bezpieczniej

Mieszkańcy Osiedla Załęże, zwłaszcza wokół ulic Gliwickiej i Janasa po raz kolejny przekonali się, że opłaca się dbać o swoje osiedle i starać się o polepszenie jego wyglądu zdobywając dofinansowanie m.in.  z Budżetu Obywatelskiego.

Dziś cieszą się z  tego jak zmieniło się otoczenie ich domów po zakończenia prac  związanych z  projektem złożonym  dwa lata temu mającego na celu zwiększenie liczby miejsc parkingowych oraz uporządkowania terenu wokół tych nieruchomości. Trochę to trwało ale było warto czekać.

Jeszcze niedawno cudem było zaparkowanie  samochodu w rejonie ulic Gliwickiej 219, 220, 222 i Janasa 15a. Zarosłe dzikimi krzewami tereny oraz ruiny nieczynnej od lat stróżówki uniemożliwiały nie tylko normalne parkowanie samochodów ale w ogóle  bezpieczne poruszanie się w tym terenie, nie wspominając o walorach estetycznych.

Teraz, gdy przybyło kilkanaście miejsc parkingowych, wymieniono nawierzchnię i poszerzono drogę dojazdową, uporządkowano trawnik, zadbano o plac gospodarczy i manewrowy dla pojazdów, z dumą pokazujemy  efekty naszych starań. Warto było!

Sonia Glinka

członek Rady Osiedla „Załęże”