Nie moje śmieci, ale mój las” – II edycja akcji społecznej sprzątania lasu panewnickiego

Mimo późno jesiennych chmur i przenikliwego wiatru, w społecznej akcji sprzątania lasu, prawie 30 uczestników – dzieci i dorosłych – posprzątało las przy ul. Stanisława Hadyny i Kijowskiej.

Mieszkańcy Kokocińca chętnie włączyli się w tę akcję, a dołączyły do nich również osoby, które na sprzątanie lasu przyjechały z Sosnowca, Tychów czy Zabrza.

Organizatorem akcji sprzątania lasu było Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej oraz członkowie Rady Osiedla Kokociniec przy współpracy z Nadleśnictwem Katowice i Wydziałem Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice. 

W ciągu 2 godzin zebrano 121 worków odpadów: plastik, szkło, metal. Wśród gabarytów zaśmiecających las uczestnicy znaleźli: namiot, sedes, europaletę, rolki, siatkę ogrodzeniową i odkurzacz.

Po sprzątaniu lasu uczestnicy spotkali się przy ognisku przygotowanym przez leśników i stowarzyszenie. Były kiełbaski, pieczywo, owoce i ciasto.

Najmłodsi uczestnicy otrzymali odznakę „Jestem przyjacielem lasu” oraz słodkości i upominki przekazane przez Nadleśnictwo Katowice.

Beata Kapica-Zając – przewodnicząca Rady Osiedla Kokociniec

Autorka zdjęć: Sara Zając