Powrót zimy z dużym mrozem

W nocy i  od wczesnych godzin porannych, w poniedziałek 08.01.2024r, we wszystkich osiedlach Spółdzielni „Górnik” trwało odśnieżanie. Przed południem administratorzy raportowali: „powierzchnie utwardzone- chodniki, dojścia do budynków i główne ciągi komunikacyjne  pozwalają na bezpieczne użytkowanie przy zachowaniu minimum ostrożności”.

 Na Osiedlu Centrum w rejonach ulic Brynowskiej i Dworskiej zmrożone chodniki posypano solą z kwarcem, a  Załężu śliskie schody w budynku przy Janasa 7B zabezpieczono sypiąc na nie piasek kwarcowy. Podobne działania podjęto w wielu innych miejscach.

Jak informują meteorolodzy, kolejne opady śniegu i spadki temperatury przewidywane są w Katowicach w czwartek 11.01  i w sobotę 13.01.

Tymczasem od początku tygodnia w ciągu dnia temperatura utrzymuje się  w granicach -8 stopni C, przy odczuwalnej -16. W nocy spodziewane jest jej jeszcze większy spadek.

W naszych zasobach mieszka dużo osób starszych i z niepełnosprawnościami często potrzebujący opieki. Rozejrzyjmy się  więc wokół naszych sąsiadów i  sprawdźmy, czy  nie potrzebują  pomocy i jak sobie radzą przy tak dużych mrozach. Nic nie zastąpi naszego sąsiedzkiego zainteresowania i zwykłej ludzkiej życzliwości !

W razie potrzeby poinformujmy MOPS w Katowicach  Tel: 32/606-18-00. Pomocą służą także pracownicy naszych administracji osiedlowych – kontakt : https://smgornik.katowice.pl/pl4-cp/?cat=25