Droga Dobrych Myśli na Osiedlu Kokociniec

„Będzie dobrze, głowa do góry, uśmiechnij się, bądź sobą, dobrego dnia lub nigdy nie mów nigdy i  życie jest piękne”- to tylko kilka haseł wymalowanych na najczęściej uczęszczanych chodnikach na Osiedlu Kokociniec i Bema przy ulicach Panewnickiej, Kijowskiej, Radomskiej i Kruczej.

Te pozytywne przesłania od półtora roku stały się wręcz atrakcją dla mieszkańców i odwiedzających ich gości. Okazało się, że z pozoru mała sprawa może stać się dla wielu ludzi ważną, pozwalającą uśmiechnąć się i  dobrze rozpocząć dzień lub pójść na spacer właśnie tą -„ Drogą Dobrych Myśli”.

Pomysłodawcami namalowania na chodnikach pozytywnych przesłań  byli Beata Kapica – Zając-przewodnicząca Rady Osiedla Kokociniec i prezeska Stowarzyszenia Kuźnia  Inicjatywy Obywatelskiej oraz Roman Bromboszcz– sekretarz Rady Osiedla. 

Pierwsza  „Droga Dobrych Myśl” w Katowicach powstała dwa lata temu na Zawodziu. Realizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Mocni Razem”. Wówczas napisy na deptaku oraz wydarzenie będące otwarciem „Drogi Dobrych Myśli” zrealizowane zostało w ramach projektu finansowanego m.in. ze środków Unii Europejskiej.