Zawitała wiosna…

Z pierwszymi wiosennymi dniami otwarto jeden z największych w naszej spółdzielni plac zabaw dla dzieci na osiedlu w pobliżu ulic Janasa i Ondraszka  na Załężu. Podobnie jak pozostałe ogródki zabaw odnowione i  ze świeżym piaskiem w piaskownicach czekają  już na  dzieci i ich rodziców.

W tym roku, po wieloletnich staraniach i na wniosek mieszkanki osiedla, z funduszy  Budżetu Obywatelskiego przeprowadzono rewitalizację boiska o nawierzchni asfaltowej pomiędzy budynkami Janasa 3a i Ondraszka 11.

Położono nową nawierzchnię, zamontowano estetyczne ławki, zainstalowano oświetlenie i postawiono siatkę zabezpieczającą. Wkrótce rozmieszczone tam będą gry podwórkowe z kolorowej masy  termoplastycznej.

Będzie to też miejsce gdzie mieszkańcy  mogą organizować festyny, kino plenerowe  i warsztaty. To ważny krok w kierunku poprawy jakości życia na osiedlu.

Także na zielonym Osiedlu „Kokociniec” zawitała wiosna w pełnej krasie. Mieszkańcy mogą podziwiać budzące się ze snu zimowego drzewa i krzewy. Znajdzie się również coś dla ucha… Podczas spaceru ze swoimi psami na osiedlowym psim wybiegu warto wsłuchać się w ptasi śpiew oraz szum
potoku Kokociniec.