Kolejny etap instalacji lamp słonecznych na osiedlu „Słoneczna”

W okolicy budynków przy ulicy Słonecznej 65,67,69 stanęły czterometrowe srebrne słupy. Zamontowano na nich trzy latarnie fotowoltaiczne zasilane  ogniwami słonecznymi znajdującymi się w panelach słonecznych.

To początek przedsięwzięcia, dzięki któremu doświetlone zostaną  miejsca na osiedlu, które z powodów trudności technicznych np. braku doprowadzonych przyłączeń sieciowych były zaciemnione i przez to niebezpieczne.

Ta bardzo oczekiwana przez mieszańców inicjatywa możliwa była dzięki zaangażowaniu Łukasza Hankusa – zastępcy przewodniczącego Rady Osiedla „Słoneczna” i przewodniczącego Rady Dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. Razem z innymi członkami rady osiedla: Dariuszem Grajewskim, Piotrem Kordaszewskim oraz kierownictwem administracji osiedla doprowadził do testowych prób, a teraz do  instalacji  fotowoltaicznych ulicznych lamp. To pierwsza tego typu instalacja w naszej spółdzielni.

Kolejnym krokiem będzie doświetlenie wejść do budynków i terenów wokół budynków przy ul. Słonecznej71,73,75,77 oraz miejsc w pobliżu garaży.

Solarne lampy uliczne całkowicie zasilane są energią słoneczną. Jest to rozwiązanie nieograniczone, bezpieczne i przyjazne dla środowiska.