Walne Zgromadzenie jest najwyższym z organów Spółdzielni. Zgodnie z Ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych zarząd zwołuje  je przynajmniej  raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Każdy członek spółdzielni ma prawo uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu osobiście lub przez pełnomocnika na podstawie udzielonego mu pisemnego ( pod rygorem nieważności ) pełnomocnictwa.

O czasie, miejscu i porządku obrad Walnego Zgromadzenia lub jego części wszyscy członkowie  muszą zostać  zawiadomieni na piśmie, co najmniej 21 dni przed terminem posiedzenia walnego zgromadzenia lub jego pierwszej części.

 Kompetencje Walnego Zgromadzenia określone są w Ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych i Statutcie Spółdzielni. Zgromadzenie m.in. zatwierdza sprawozdania Rady Nadzorczej, Zarządu z działalności Spółdzielni oraz sprawozdanie finansowe za kolejny rok obrotowy, udziela absolutorium członkom organów Spółdzielni z wykonania przez nich obowiązków, decyduje o zbyciu mienia spółdzielczego lub jego zorganizowanej części, decyduje o podziale nadwyżki bilansowej, wytycza kierunki poprzez zatwierdzanie strategii działania itp.